10 нюансів, які допоможуть зрозуміти, що приховує дитина

Поведінка дитини в моменти, коли вона знаходиться поруч з батьками, і в моменти, коли вона нарешті ховається від їх пильного погляду, може істотно відрізнятися. Іноді ця відмінність настільки велика, що може здатися, що перед вами дві абсолютно різні людини. Так як же батькам зрозуміти, чим займається їх чадо, коли вони його не бачать, і чи не пов’язане його таємне життя з будь-якою небезпекою?

Ми вважаємо, що особисті кордони як дорослих, так і дітей недоторканні, тому в даній статті ви не знайдете ніяких способів прослуховування телефону дитини або установки відстежуючих додатків без її відома. Але зате ви дізнаєтеся, як отримати уявлення про те, що відбувається в житті ваших синів чи доньок, коли ви не перебуваєте поруч з ними, пише Вона.

1. Прислухайтеся до думки вчителів

Зазвичай, якщо дитина поводиться погано або знаходить собі небезпечне захоплення, першими це помічають не батьки, а педагоги. Правда, коли вчитель намагається донести до мами або тата суть своїх переживань, він часто наштовхується на стіну заперечення: «Я знаю свою дитину, вона не мігла так вчинити».

Ми не стверджуємо, що завжди звинувачення вчителів мають під собою підставу, але, якщо сигнал надійшов, варто зменшити скепсис і пильніше придивитися до своєї дитини.

2. Користуйтеся соцмережами

Притому користуйтеся тими ж соцмережами, якими користується ваша дитина. Ми зараз не говоримо про те, що варто підписуватися на неї всюди, де це тільки можливо, і стежити за тим, що, як і коли вона там викладає. Але часом просто присутність на платформі, що користується у дитини попитом, може багато розповісти про те, чим і як живе її оточення.

Взяти хоча б приклад з ілюстрації. Ви б насторожилися, якби знайшли у своєї дитини стопку маленьких магнітів? Напевно ні. А тим часом це може бути свідченням небезпечної залежності . І саме соцмережі можуть підказати вам, на що слід звернути увагу.

3. Не ігноруйте профілі друзів

Якщо ваша дитина знає, якими соцмережами ви користуєтеся, вона напевно буде намагатися вести себе в них максимально нейтрально, щоб уникнути зайвих докорів з вашого боку. Інша справа – друзі, особливо ті, чиї батьки далекі від сучасних технологій. Саме в їхніх профілях можна побачити своє чадо з нового боку.

4. Проводьте більше часу разом

І мова тут йде не тільки про зростаюче почуття довіри між батьком і дитиною, які часто бувають удвох. Але й про те, що контролювати свої емоції і висловлювання пару годин під час вечері нескладно – набагато складніше грати роль того, ким ти не є, багато годин поспіль. Тому на спільних уїкендах або під час сімейних відпусток дитина краще проявляє себе справжню, ніж в звичайні дні.

5. Дозволяйте приводити в гості друзів

У цієї поради є відразу два позитивних ефекти.

По-перше, як стверджують психологи, друзі впливають на дітей набагато більше, ніж їхні батьки. А значить, придивившись до приятелів вашого сина чи подружок вашої доньки, ви зможете краще зрозуміти, що ваші діти собою представляють і під яким впливом постійно знаходяться.

По-друге, в такі моменти дитина (особливо підліток) буде вести себе майже так само, як зазвичай поводиться з друзями, і ви зможете на це подивитися. Манера її спілкування і поведінки відкриють для вас завісу таємниці, і ви зможете побачити чи почути трохи більше, ніж дитина дозволяє вам спостерігати в звичайній обстановці.

6. Не перевіряйте телефон і не читайте щоденники

Ні в якому разі не переходьте ці межі. Це руйнує довіру, робить спілкування з батьками незграбним і породжує в дитині бажання закритися на всі замки, тільки б ви більше не змогли проникнути їй «під шкіру».

Батьки, яких дитина хоч раз викриє в подібному шпигунстві, ризикують більше ніколи не дізнатися, чим насправді живе їхнє чадо.

7. Дозволяйте робити вибір

Досить дивно бажати краще пізнати свою дитину і одночасно не давати їй проявити себе. Цінуйте ті моменти, в які дитина показує, що їй дійсно подобається, та ще й висловлює бажання розділити ці речі з вами.

8. Ловіть моменти імпульсивності

Часто у підлітків трапляються моменти, в які вони не можуть контролювати свою поведінку. Вони легко виходять з себе, можуть кидати вельми різкі фрази і під владою пориву здійснювати вчинки, про які згодом пошкодують.

Зазвичай батьків такі моменти зводять з розуму. Вони починають відповідати агресією на агресію, випускають власні колючки і стають недоступними для діалогу. Однак ці моменти – це маленькі віконця, через які проступає приховане «я» вашої дитини. Тому до них потрібно ставитися спокійно і бажано пізніше аналізувати.

9. Прямуйте від зворотного

Подумайте про речі, які вам доводилося найчастіше забороняти своїй дитині. Це ті сфери її життя, до яких вона відчуває непереборний потяг і яким не може цілком віддаватися, коли ви поруч. Тому, можливо, ваша дитина займається тим, що ви їй заборонили, прямо зараз, поки ви читаєте цю статтю.

10. Придивіться до інших дітей і познайомтеся з їх батьками

У підлітковому віці нам починає здаватися, що весь світ дивиться на нас. Тому ми ведемо себе так, щоб максимально відповідати запитам і цінностям наших однолітків. Тому іноді варто придивитися до дітей, які оточують вашого сина, і, можливо, налагодити контакт з їх мамами і татами.

І не будьте байдужими. Якщо ви помітили небезпечну поведінку з боку знайомої дитини, дайте шанс її батькам дізнатися про це. У дитинстві і юності багато переломних моментів. Але якщо поруч з дитиною є небайдужі дорослі, які готові підтримати її в момент падіння, вислухати, коли їй здається, що весь світ її не чує, і направити в потрібну сторону, коли вона заплуталась в низці спокус, ймовірність того, що вона захоче щось приховати, буде прагнути до нуля.

Ви пам’ятаєте себе в підлітковому віці? Чи були у вас таємниці від батьків? Чи є в історії вашої юності вчинки, які ви б не побажали повторювати своїм дітям?


Не пропустіть